Duodenal Switch

Duodenal Switch cerrahi işlemler arasında geniş kapsamlı kilo verme yöntemi olarak kullanılır. Yüksek kalorili beslenen hastalarda en etkili çözüm olarak görülmesiyle birlikte şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve kolestrol gibi tablolarda da yine çok etkili olduğu gözlemlenmiştir.

Biliopankreatik diversiyon ameliyatından farklı olarak bu ameliyatta tüp mide sleeve gastrektomi (tüp mide) yapılmaktadır. İşlem sırasında mide çıkışının korunarak kesilen ince barsak mide çıkışının sonuna bağlanır. Ortak kanal ise 75 cm ile 10 cm arasında ayarlanarak biliopankreatik diversiyonda görülen bir takım yan etkiler azaltılır. Ayrıca midenin pyrolik olarak adlandırılan kapağı korunduğu için de hastanın hazımsızlık sorunu oluşmaz.

Duodenal switch işleminde midenin ghrelin (açlık hormonu) üretmekte olan kısmının işlem sırasında alınması ile hastanın açlık hissi azalır ve tüketilen besin miktarı da buna bağlı olarak sınırlanabilir. Böylece işlemin ardından alınan kalori miktarının azalmasına bağlı olarak hastanın kilo vermesi kolaylaşır. Özellikle yağ emilimini azaltmaya yönelik olan bu uygulama yağlı besinler tüketen hastalara özel olduğu için bu tip hastalarda etkili olduğu gözlemlenir. Ancak duodenal switch hastaları hayat boyu özel bir diyet ve vitamin – mineral desteği almak zorundadırlar.Yasal Uyarı


Bu web sitesi sağlık hizmeti vermemektedir, insanları bilgilendirmek ve sitemiz hakkında bilgi vermek amacı ile hizmet etmektedir. İnternet sitesinde yer alan bilgiler hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmak üzere verilmez. Site içeriğimizde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak sorumluluk siteyi ziyaret eden kişiye aittir.
  Adınız

  Telefon No

  Sorunuz  İletişim Bilgileri


  Adres: Atatürk Mah, Ertuğrul Gazi Sk, Metropol İstanbul, A1 Blok, Kat:47, Daire No:606 Ataşehir/İstanbul  Çalışma Saatleri: Hafta İçi: 09:00 – 17:00, Cumartesi: 09:00 – 13:00


  Designed by ROAS Project Dijital Pazarlama 2023. All rights reserved.